Meme
Rekonstrüksiyonu

Günümüzde meme kanseri sonrasında veya daha başka sebeplerle memesini kaybetmiş olan hastalara plastik cerrahi tarafından yeniden meme yapımı çok başarılı bir şekilde yapılmaktadır.

Meme onarımı için oldukça fazla seçenek bulunmaktadır. İki ana başlık altında toplayacak olursak kişinin kendi dokuları kullanılarak yapılan meme onarımları ve meme protezleri ve doku genişletici kullanılarak yapılan meme onarımları.

Tedaviler, yüksek nitelikli plastik cerrahlar tarafından, son teknoloji tıbbi teknolojiler ve ekipmanlar, en yeni implantlar ve yöntemler kullanılarak gerçekleştirilir.
Plastik cerrahlarımız, Sizde rahatsızlığa neden olan sorunun niteliğini göz önünde bulundurarak en iyi çözümü seçecektir.

Meme kanseri tedavi sonrası meme onarımı hastaların yaşantılarını tekrar normalleştirebilmeleri için giderek daha çok önem kazanmaktadır. ⠀

Müşteri memnuniyeti
Müşteri Tavsiyesi
Seyahat Memnuniyeti
0%

Kişinin kendi dokusu kullanılarak yapılan meme onarılmarı için kişinin karın bölgesi, sırt bölgesi, poposu, kasık bölgesi ve benzer bölgeleri kullanılabilir. Ben sıklıkla karın bölgesini ve sırt bölgesini kullanmaktayım. karın bölgesinden dokular mikrocerrahi yöntemleri kullanılarak getirilebileceği gibi, kanlanması iki seansta güvenilir hale getirilerek dokuların transfer edilmeside mümkündür. Sırt bölgesinden getirilen dokular tek başına yeterli olmazsa altına bir protez konularak ile meme onarımı yapmak mümkündür.Doku genişletici veya protezler ise ameliyat sonrasında yeterli meme bölgesinde yeterli dokusu olmayan, yeterli meme derisi var ama kendi dokusunun kullanılmasını istemeyen hastalar yada kendi dokusunun bu işlem için uygun olmadığı hastalarda tercih edilir. Meme yapıldıktan sonra 3-6 ay sonra meme başı korunamayan hastalara yeni meme başı yapılır ve diğer meme ile olan asimetriler giderilir.

Meme kanseri tedavi sonrası meme onarımı hastaların yaşantılarını tekrar normalleştirebilmeleri için giderek daha çok önem kazanmaktadır. ⠀

Meme onarımları, artık tüm dünyada meme kanseri tedavisinin bir parçası olarak kabul edilmektedir. Amerikan Gıda ve İlaç Dairesi (FDA) tüm meme kanseri hastalarının tedavi sırasında meme onarımı konusunda bilgilendirilmelerini zorunlu kılmıştır. Meme kanseri hastaları bu konuda doktorlarından ayrıntılı bilgi talep etmelidir.⠀

Tüm bu yapılacak operasyonlara hekim ile hastanın ortak karar vermesi en doğru olanıdır. Ancak ben meme onarımı yapacağım hastalara genel anlamda elele vereceğimizi ve birlikte uzun bir yolculuğa çıkacağımızı, bu yolculuğun 1-1.5 yıl süreceği, yolculuk esnasında tökezleyip tekrar başa dönebileceğimizi ama eninde sonunda bu yolculuğu bitireceğimizi söylüyorum. Elimi tutmaya ve bu yolculuğa hazır olup olmadığını sorup, benim elimi bırakmadığınız sürece sizin elinizi asla bırakmayacağımı belirterek yolculuğa hazırsanız çıkabiliriz diyorum. Dediğim gibi zor ve engebelerle dolu bir yol bu. Ancak kadınlığın timsali, anneliğin ve doğurganlığın sembolü olan memelerin yeniden kazanılmasının her kadının hakkı olduğunu düşünmekte ve onlara bu konuda sonuna kadar destek olunması kanaatindeyim.

https://www.healthtoursturkey.com/wp-content/uploads/2022/02/meme-rekonstruksiyonu-1.png

İletişim HealthToursTurkey

Globally incubate standards compliant channels before scalable benefits. Quickly disseminate superior deliverables whereas web-enabled applications.

Emergency Phone
415-205-5550
Call us Anytime 24/7
Address
500 Linden Ave, South San Francisco,
CA 94080, United States
Book By Phone
415-205-5550
405-222-5551
Email Us
info@healthtoursturkey.com
emergencies@healthtoursturkey.com

Working Hours

Check out DentiCare’s Office hours to plan your visit.

Need Flexible Time?

HealthToursTurkey

A team of dentists working to ensure you receive the best treatment.

Our Awards
Social Networks

Visit Health Tours Turkey on these social links and connect with us. Make sure to follow our accounts for regular updates.

Copyright 2020 by BoldThemes. All rights reserved.

Copyright 2020 by BoldThemes. All rights reserved.